Skip to content Skip to footer
PIPISTREL VIRUS SW 121
Úplne nové EASA Day & Night certifikované lietadlo pre letecký výcvik ako aj Time building program.
MODERNÉ LIETADLO PRE VÝCVIK PILOTOV

Pipistrel Virus SW 121 je moderné EASA deň a noc certifikované lietadlo určené pre výcvik súkromného pilota lietadiel PPL (A)  Ako jediný vo svojej kategórii aj pre základný a pokročilý tréning vyberania nezvyklých polôh UPRT a UPRT Advance. Keďže je vybavené ťažnými zariadeniami, môže byť používané na ťahanie vetroňov, či banerov. Virus SW 121 má vynikajúce letové vlastnosti, ktoré kombinujú vysokú cestovnú rýchlosť (až 260 km / h) s nenáročnou pilotážou a vďaka BRS (záchrannému padákovému systému a autopilotovi Garmin aj vysokou bezpečnosťou posádky. Dokonalý výhľad a slúchadla Bose A 20 sú garanciou toho, že cestovanie po Európe bude pre Vás zábavou.

VÝBAVA S NAJMODERNEJŠOU AVIONIKOU

Pipistrel Visus 121 SW je jediné certifikované lietadlo v kategórii LSA vybavené autopilotom Garmin. Glass Cocpit Garmin G3X   rádio Garmin s funkciou VOR, odpovedač ako aj ELT je samozrejmosťou. Funkcia autopilota  LEVEL  Vám dáva komfort bezpečia v každej situácii.

Po typovom preškolení si môžete lietadlo požičať podľa vašich predstáv, stačí si rezervovať daný letový čas prostredníctvom alebo rezervačného systému. 

ZÁKLADNÉ PARAMETRE PIPISTREL VIRUS SW 121

Počet miest

2

Cestovná rýchlosť

120 KIAS

Dolet

1189 km

Výkon

100 hp

Spotreba

18,4 l na hodinu

Prenájom za mokrú letovú hodinu

139 EUR

cena je bez DPH

* Cena mokrej hodiny kalkulovaná pri priemernej cene PHM 1.43 Eur bez DPH.

PIPISTREL UL ALPHA TRAINER
Úplne nové UL lietadlo pre letecký výcvik ako aj Time building program.
JEDNODUCHÉ ALE KOMPLEXNÉ RIEŠENIE LIETANIA!

Alpha Trainer predstavuje špeciálny koncept ekonomického výcviku pilotov. Alpha Trainer, postavený na solídnom rodokmeni našej rozsiahlej rady modelov Sinus a Virus, kombinuje kvalitu s prijateľnou cenou. Ponúka pohodlné lietanie bez zníženia výkonu. Je to efektívne dvojmiestne  lietadlo, ktoré kombinuje konkurenčné výhody Pipistrelu, špičkovú výrobu a jednoduché použitie. Poháňaný motorom Rotax 912 80 HP spaľuje menej ako 9,5 litra (2,5 US gal) obyčajného paliva mogas za hodinu v tréningových úlohách pri lietaní okruhov. Je vhodný pre začiatočníkov aj seniorov, ktorí majú ľahký prístup do kokpitu. 

SPOĽAHLIVOSŤ A ROBUSTNOSŤ

Alpha Trainer je perfektné robustné lietadlo, ľahko ovládateľné, opraviteľné a udržiavateľné bez porušenia banky. V súčasnosti sa na celom svete používa vyše 500 trénerov Alpha, ktorí odolávajú aj v najtvrdších podmienkach a používajú ich civilné aj vojenské letecké akadémie, ktoré často lietajú každý deň 5 až 8 hodín. Výberom voliteľného vybavenia so vzrušujúcimi funkciami môže Alpha Trainer ponúknuť významné zvýšenie kvality vašich leteckých aktivít.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE PIPISTREL ALPHA TRAINER

Počet miest

2

Cestovná rýchlosť

108 KIAS

Dolet

600 km

Výkon

80 hp

Spotreba

13,6 l na hodinu

Prenájom za mokrú letovú hodinu

119 EUR

cena je bez DPH

* Cena mokrej hodiny kalkulovaná pri priemernej cene PHM 1.43 Eur bez DPH.